Dzielność
morska

CZESŁAW MARCHAJ
Naukowe kryteria pomagające ocenić dzielność morską każdego jachtu. Logiczna argumentacja wykorzystująca liczne rysunki, znakomite fotografie oraz zdrowy rozsądek czytelnika. Opis konstrukcji nowoczesnych jachtów, w których poświęca się nierzadko bezpieczeństwo na rzecz prędkości. Najwybitniejsze dzieło dotyczące teorii żeglarstwa.

 
powrót

info

Dzielność morska
Autor: Czesław Marchaj

cena: 60,- zł

ISBN 978-83-7020-517-1
format: 17 x 24 cm
stron: 480
wydanie 2.
przekład: Wacław Petryński
oprawa: twarda, foliowana
data wydania: 2013

polecamy

 

Zapewne najwybitniejsze dzieło dotyczące żeglarstwa w literaturze światowej od czasu mistrzowskiej „Teorii żeglowania” tego samego autora. Po raz pierwszy przedstawiono logicznie naukowe kryteria pomagające ocenić prawdopodobną dzielność morską każdej łodzi. W swej argumentacji autor wykorzystuje przede wszystkim rysunki, znakomite fotografie oraz zdrowy rozsądek czytelnika.

Jest to fundamentalna praca skłaniająca do zmian sposobu myślenia o popularnych kierunkach w konstrukcji jachtów zarówno regatowych, jak i turystycznych.

 

 Jest to niezwykle przejrzysta analiza procesu, wskutek którego pogoń za jak największymi osiągami regatowymi prowadzi do rozwoju jachtów żaglowych o potencjalnie niebezpiecznych właściwościach morskich.

Wykazuje, w jaki sposób w konstrukcji nowoczesnych jachtów nierzadko poświęca się bezpieczeństwo na rzecz prędkości i wytrzymałości kadłuba i takielunku.

płatność i dostawa

Metody płatności

Przewidziane są dwie podstawowe metody płatności:

  • płatność elektroniczna (bezpieczna i szybka, wymaga od Klienta założenia konta w PayU) - umożliwia natychmiastową wysyłkę produktu (np. książki) do klienta, skraca czas oczekiwania na realizację zamówienia,
  • przelew bankowy / przekaz pocztowy - tradycyjny sposób płatności, zamówienie realizowane jest po zaksięgowaniu płatności na koncie bankowym Operatora.

Sposoby dostawy

Przewidziane są dwa podstawowe sposoby dostawy (firma kurierska i Poczta Polska):

  • kurier UPS (przesyłka typu kurier) - do dwóch dni roboczych - opłata: 14,00 zł,
  • poczta priorytetowa (przesyłka typu priorytet) - do trzech dni roboczych - opłata: 9,00 zł,
  • poczta tradycyjna (przesyłka typu ekonomiczna) - do pięciu dni roboczych - opłata: 7,00 zł.
Uwaga: dla zamówień na kwotę powyżej 100,- zł dostawa gratis. Dotyczy to zamówień łączonych obejmujących minimum dwie pozycje: np. e-kurs + książka, gadżet + książka, dwie książki lub więcej).

Wybór metody "przelew bankowy / przekaz pocztowy" zdecydowanie odwleka termin otrzymania zamówionego produktu do momentu zaksięgowania płatności na koncie bankowym Operatora. Sugerowane jest opłacenie zamówienia z zastosowaniem płatności elektronicznej np. PayU.

Wszystkie przedstawione ceny są cenami brutto (z VAT, PLN). Ceny ulgowe (PROMOCJA, RABAT, SPECJALNA) za produkty multimedialne oferowane są przez kupony rabatowe lub promocyjne (posiadające unikalne kody), kolportowane przez posiadaczy e-licencji instruktorskiej lub organizatorów imprez. Ceny ulgowe nie sumują się i nie podlegają kolejnym obniżkom.

Za opłacone zamówienie wystawiana jest faktura imienna lub na firmę (zgodnie z deklaracją kupującego, wg obowiązujących przepisów), która dostarczana klientowi jest w e-mailu.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2013-2019 © EdukacjaŻeglarska.pl - Mariusz Zawiszewski

Brak połączenia z serwerem MySQL.
Błąd: