Nawigacja
elektroniczna

TIM BARTLETT
Poradnik jak korzystać z radaru, GPS-a, z plottera map elektronicznych oraz innych urządzeń stosowanych w codziennej żegludze na małej jednostce. Prosty język, unikający hermetycznych pojęć, proste przedstawienie zasad działania poszczególnych systemów nawigacyjnych. Zwięzłe odpowiedzi na z pozoru proste pytania ...

 
powrót

info

Nawigacja elektroniczna
Autor: Tim Bartlett

cena: 40,- zł

ISBN 978-83-7020-511-9
format: 17 x 24 cm
stron: 152
wydanie 1.
oprawa: miękka, foliowana
data wydania: 2013

polecamy

 


Tim Bartlett, były oficer marynarki, instruktor żeglarstwa był jednym z pierwszych, który zaczął w latach 90. przybliżać nawigatorom na małych jednostkach turystycznych możliwości i ograniczenia nowego sprzętu nawigacyjnego, torującego sobie nagle drogę na jachty żaglowe i motorowe.

W swojej najnowszej książce nie tylko tłumaczy, jak korzystać z radaru, GPS-a, wyświetlacza map elektronicznych oraz innych urządzeń stosowanych w codziennej żegludze na małej jednostce, ale prostym językiem, unikając hermetycznych pojęć, objaśnia jak działają poszczególne systemy i omawia ich praktyczne zalety i wady.

 

Czy GPS jest bardziej dokładny w trybie 2D czy w 3D? Jaki jest najważniejszy przycisk na radarze? O co chodzi, jeżeli GPS podaje, że jacht jest na wysokości 57 metrów? Czy więcej informacji znajdziesz na mapie rastrowej czy wektorowej? Co to jest ETRS89 i czy ma coś wspólnego z EBL i VRM albo NMEA0183? Na te i wiele jeszcze innych pytań znajdzie Czytelnik odpowiedź w tej książce. Lektura godna polecenia wszystkim, którzy żeglują po morzu.

płatność i dostawa

Metody płatności

Przewidziane są dwie podstawowe metody płatności:

  • płatność elektroniczna (bezpieczna i szybka, wymaga od Klienta założenia konta w PayU) - umożliwia natychmiastową wysyłkę produktu (np. książki) do klienta, skraca czas oczekiwania na realizację zamówienia,
  • przelew bankowy / przekaz pocztowy - tradycyjny sposób płatności, zamówienie realizowane jest po zaksięgowaniu płatności na koncie bankowym Operatora.

Sposoby dostawy

Przewidziane są dwa podstawowe sposoby dostawy (firma kurierska i Poczta Polska):

  • kurier UPS (przesyłka typu kurier) - do dwóch dni roboczych - opłata: 14,00 zł,
  • poczta priorytetowa (przesyłka typu priorytet) - do trzech dni roboczych - opłata: 9,00 zł,
  • poczta tradycyjna (przesyłka typu ekonomiczna) - do pięciu dni roboczych - opłata: 7,00 zł.
Uwaga: dla zamówień na kwotę powyżej 100,- zł dostawa gratis. Dotyczy to zamówień łączonych obejmujących minimum dwie pozycje: np. e-kurs + książka, gadżet + książka, dwie książki lub więcej).

Wybór metody "przelew bankowy / przekaz pocztowy" zdecydowanie odwleka termin otrzymania zamówionego produktu do momentu zaksięgowania płatności na koncie bankowym Operatora. Sugerowane jest opłacenie zamówienia z zastosowaniem płatności elektronicznej np. PayU.

Wszystkie przedstawione ceny są cenami brutto (z VAT, PLN). Ceny ulgowe (PROMOCJA, RABAT, SPECJALNA) za produkty multimedialne oferowane są przez kupony rabatowe lub promocyjne (posiadające unikalne kody), kolportowane przez posiadaczy e-licencji instruktorskiej lub organizatorów imprez. Ceny ulgowe nie sumują się i nie podlegają kolejnym obniżkom.

Za opłacone zamówienie wystawiana jest faktura imienna lub na firmę (zgodnie z deklaracją kupującego, wg obowiązujących przepisów), która dostarczana klientowi jest w e-mailu.

opinie

dodaj opinię ...

21.10.2013 / Andrzej Nowakowski - Sosnowiec

Kurs doskonale przygotowuje do egzaminu. Długo szukałem w dostępnych mi książkach informacji przydatnych do egzaminu. Zajmuje to mnóstwo czasu. Baza pytań jest trochę za obszerna, ale próbne egzaminy to prawdziwa bomba! Mam nadzieję, że zdam też ten prawdziwy egzamin na żeglarza w realu. Baza pytań jest trochę za obszerna!


10.08.2013 / Paulina R. - Grójec

... Zauważyłam, że pytania w bazie odbiegają trochę o tych które miałam na kursie. Jak mam to rozumieć? Instruktorzy nie mogą uzgodnić jakiejś wspólnej wersji?... "Wykłady" z teorii są mocno rozbudowane, należy je uprościć - nie wszystko przyda się na Mazurach ...


3.08.2013 / Robert Nawrot - Robson - Sosnowiec

Zapisałem się na kurs na żeglarza, wydałem sporo kasy, a i tak siedze w pokoju i ucze sie z tabletu. Nie było łatwo sie tu zalogować, ale tu jest wszystko. Nawet animacje i testy. A u nas zajęcia prowadzi jakiś g..., który czyta nam z książki ...


21.10.2013 / Asia Jarużyńska - Jarocin

Dlaczego nie działa system zapisywania wyników testów? Już drugi raz podchodzę do egzaminu i odpowiadam na te same pytania! Instrukcja jest OK, tylko efektów mojej pracy nie widać.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2013-2019 © EdukacjaŻeglarska.pl - Mariusz Zawiszewski

Brak połączenia z serwerem MySQL.
Błąd: