Teoria żeglowania.
Hydrodynamika kadłuba

CZESŁAW MARCHAJ
Rzetelny opis ruchu jachtu żaglowego w wodzie: opory hydrodynamiczne i ogólna sprawności jachtu, w tym sprawności w żeglowaniu ostro na wiatr, przyczyny powstawania wiatrów, struktura wiatru, wiatry lokalne i akwenowe, powstawanie fal, żegluga pod falę, żegluga z wiatrem i z falą, prądy pływowe, żegluga na wodach płytkich. Książka dla zaawansowanych żeglarzy.

 
powrót

info

Teoria żeglowania
Hydrodynamika kadłuba
Autor: Czesław Marchaj

cena: 45,- zł

 

ISBN 978-83-7020-529-4
format: 17 x 24 cm
stron 288
wydanie 1.
oprawa: twarda, foliowana
data wydania: 2013

polecamy

Rzetelny opis ruchu jachtu żaglowego w wodzie. Składowe hydrodynamicznych oporów w wodzie przedstawione zostały jako opory tarcia i opór falowy, oraz opory indukowany i przechyłu. Sporo miejsca poświęcono ogólnej sprawności jachtu, w tym sprawności w żeglowaniu ostro na wiatr. Jako istotny element sprawności jachtu przedstawiono tu poszczególne rodzaje stateczności (poprzecznej, podłużnej i kursowej).

Podsumowanie wiadomości o wietrze wykorzystywanym do żeglowania (przyczyny powstawania wiatrów, struktura wiatru, wiatry lokalne i akwenowe). Istotne wiadomości na temat środowiska wodnego, a w szczególności fal (powstawanie fal, żegluga pod falę, żegluga z wiatrem i z falą, prądy pływowe, żegluga na wodach płytkich).

Czesław Marchaj urodzony w 1918 r. to jeden z najwybitniejszych na świecie specjalistów z dziedziny aero- i hydrodynamiki oraz teorii żeglugi. Autor około 60 publikacji naukowych i kilku książek. Prowadził wykłady na temat aerodynamiki i zachowania jednostek pływających w warunkach ciężkiej pogody w Anglii, USA, a także w Indiach, Izraelu, Niemczech, Holandii, we Włoszech i na Filipinach.

W okresie okupacji żołnierz Armii Krajowej. Po II wojnie światowej czołowy polski żeglarz, wicemistrz Polski w klasie Finn, później wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego, od połowy lat 60 ub. wieku pracował na Uniwersytecie w Southampton w Anglii, później mieszkał we Francji. Na stałe wrócił do Polski w roku 2012. Sławę w Polsce przyniosło mu wydanie „Teorii żeglowania" w 1957 r. Kolejne edycje ukazały się w latach 1965 i 1970.

płatność i dostawa

Metody płatności

Przewidziane są dwie podstawowe metody płatności:

  • płatność elektroniczna (bezpieczna i szybka, wymaga od Klienta założenia konta w PayU) - umożliwia natychmiastową wysyłkę produktu (np. książki) do klienta, skraca czas oczekiwania na realizację zamówienia,
  • przelew bankowy / przekaz pocztowy - tradycyjny sposób płatności, zamówienie realizowane jest po zaksięgowaniu płatności na koncie bankowym Operatora.

Sposoby dostawy

Przewidziane są dwa podstawowe sposoby dostawy (firma kurierska i Poczta Polska):

  • kurier UPS (przesyłka typu kurier) - do dwóch dni roboczych - opłata: 14,00 zł,
  • poczta priorytetowa (przesyłka typu priorytet) - do trzech dni roboczych - opłata: 9,00 zł,
  • poczta tradycyjna (przesyłka typu ekonomiczna) - do pięciu dni roboczych - opłata: 7,00 zł.
Uwaga: dla zamówień na kwotę powyżej 100,- zł dostawa gratis. Dotyczy to zamówień łączonych obejmujących minimum dwie pozycje: np. e-kurs + książka, gadżet + książka, dwie książki lub więcej).

Wybór metody "przelew bankowy / przekaz pocztowy" zdecydowanie odwleka termin otrzymania zamówionego produktu do momentu zaksięgowania płatności na koncie bankowym Operatora. Sugerowane jest opłacenie zamówienia z zastosowaniem płatności elektronicznej np. PayU.

Wszystkie przedstawione ceny są cenami brutto (z VAT, PLN). Ceny ulgowe (PROMOCJA, RABAT, SPECJALNA) za produkty multimedialne oferowane są przez kupony rabatowe lub promocyjne (posiadające unikalne kody), kolportowane przez posiadaczy e-licencji instruktorskiej lub organizatorów imprez. Ceny ulgowe nie sumują się i nie podlegają kolejnym obniżkom.

Za opłacone zamówienie wystawiana jest faktura imienna lub na firmę (zgodnie z deklaracją kupującego, wg obowiązujących przepisów), która dostarczana klientowi jest w e-mailu.

Klienci tego produktu zamawiali również: Zobacz podobne pozycje:
30  
Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski
Nawigacja elektroniczna
e-kurs ŻEGLARZ JACHTOWY
 
Nawigacja dla żeglarzy
Reeds. Vademecum skipera
e-kurs JACHTOWY STERNIK MORSKI
 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2013-2018 © EdukacjaŻeglarska.pl - Mariusz Zawiszewski

Brak połączenia z serwerem MySQL.
Błąd: