Trymowanie żagli.
Podręcznik RYA

ROB GIBSON
Przejrzysty podręcznik RYA na temat obsługi wszelkiego rodzaju żagli. Liczne praktyczne uwagi związane ze stosowaniem rzadko spotykanych na jachtach turystycznych żagli, takich jak spinaker, genaker. Zwięzłe opisy, proste i czytelne ilustracje, bogata szata fotograficzna. Podręcznik zarówno dla żeglarzy zaawansowanych, jak i dla amatorów.

 
powrót

info

Trymowanie żagli
Podręcznik RYA
Autor: Rob Gibson

 

cena: 35,- zł

 

ISBN 978-83-7020-545-4
format: 17 x 24 cm
stron 88
wydanie 1.
przekład: Maciej Roszkowski
oprawa: miękka, foliowana
data wydania: 2014

polecamy

Umiejętność prawidłowego ustawienia i kontroli pracy żagli jest korzystne nie tylko dla zaawansowanych żeglarzy regatowych, ale także dla zbierających swoje pierwsze doświadczenia żeglarzy turystów. Jacht staje się bezpieczniejszy i wygodniejszy – płynie szybciej. Sterowanie jest łatwiejsze a stateczność jachtu większa. Można to osiągnąć dzięki wiedzy i prostym czynnościom.

Podręcznik RYA Trymowanie żagli zawiera wszystkie niezbędne informacje pomocne dla poznania obsługi żagli i ich optymalnego dostrojenia podczas żeglugi różnymi kursami i w różnych warunkach. Oddzielne rozdziały poświęcone są poszczególnym rodzajom żagli, a także żegludze w ciężkich warunkach. Obowiązkowa lektura dla wszystkich żeglarzy, którzy chcą świadomie żeglować.

Treść: Jak pracują żagle? Żagle przednie. Spinakery. Refowanie. Ostro na wiatr. Żegluga w ciężkiej pogodzie. Żegluga w pasatach.

RYA (Royal Yachting Association), czyli Królewski Związek Żeglarski to instytucja rządowa zajmująca się żeglarstwem, windsurfingiem i sportami motorowodnymi na morzu i na wodach wewnętrznych. Została powołana dla
dobra wszystkich ludzi, uprawiających sporty wodne, działając w ich interesie na poziomie lokalnym, regionalnym, narodowym i globalnym.
Uprawnienia wydane przez RYA są uznawane na całym świecie. Co roku w kursach i szkoleniach bierze udział ponad 140 000 żeglarzy, zarówno profesjonalnych jak i rekreacyjnych.

płatność i dostawa

Metody płatności

Przewidziane są dwie podstawowe metody płatności:

  • płatność elektroniczna (bezpieczna i szybka, wymaga od Klienta założenia konta w PayU) - umożliwia natychmiastową wysyłkę produktu (np. książki) do klienta, skraca czas oczekiwania na realizację zamówienia,
  • przelew bankowy / przekaz pocztowy - tradycyjny sposób płatności, zamówienie realizowane jest po zaksięgowaniu płatności na koncie bankowym Operatora.

Sposoby dostawy

Przewidziane są dwa podstawowe sposoby dostawy (firma kurierska i Poczta Polska):

  • kurier UPS (przesyłka typu kurier) - do dwóch dni roboczych - opłata: 14,00 zł,
  • poczta priorytetowa (przesyłka typu priorytet) - do trzech dni roboczych - opłata: 9,00 zł,
  • poczta tradycyjna (przesyłka typu ekonomiczna) - do pięciu dni roboczych - opłata: 7,00 zł.
Uwaga: dla zamówień na kwotę powyżej 100,- zł dostawa gratis. Dotyczy to zamówień łączonych obejmujących minimum dwie pozycje: np. e-kurs + książka, gadżet + książka, dwie książki lub więcej).

Wybór metody "przelew bankowy / przekaz pocztowy" zdecydowanie odwleka termin otrzymania zamówionego produktu do momentu zaksięgowania płatności na koncie bankowym Operatora. Sugerowane jest opłacenie zamówienia z zastosowaniem płatności elektronicznej np. PayU.

Wszystkie przedstawione ceny są cenami brutto (z VAT, PLN). Ceny ulgowe (PROMOCJA, RABAT, SPECJALNA) za produkty multimedialne oferowane są przez kupony rabatowe lub promocyjne (posiadające unikalne kody), kolportowane przez posiadaczy e-licencji instruktorskiej lub organizatorów imprez. Ceny ulgowe nie sumują się i nie podlegają kolejnym obniżkom.

Za opłacone zamówienie wystawiana jest faktura imienna lub na firmę (zgodnie z deklaracją kupującego, wg obowiązujących przepisów), która dostarczana klientowi jest w e-mailu.

Klienci tego produktu zamawiali również: Zobacz podobne pozycje:
30  
Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski
Wiadomości o jachtach żaglowych
e-kurs ŻEGLARZ JACHTOWY
 
Teoria żeglowania. Aerodynamika żagla
Mam jacht. Zakupy, naprawy, przebudowy
Dzielność morska
 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2013-2020 © EdukacjaŻeglarska.pl - Mariusz Zawiszewski

Brak połączenia z serwerem MySQL.
Błąd: