Astronawigacja
dla żeglarzy

JACEK CZAJEWSKI
Podręcznik astronawigacji dla żeglarzy hobbystów, chcących być niezależnymi od elektronicznych systemów nawigacyjnych. Wyznaczanie pozycji jachtu ze Słońca i gwiazd może sprawiać satysfakcję. W szkołach morskich nadal wykłada się astronawigację, nie tylko dlatego bo takie są wymogi międzynarodowych konwencji ...

 
 
powrót

info

Astronawigacja dla żeglarzy
Autor: Jacek Czajewski

cena: 30,- zł (książka niedostępna)

ISBN 978-83-7020-412-9
format: 17 x 24 cm
stron: 128
wydanie 1.
data wydania: 2010

polecamy

 

Wprowadzenie GPS oraz map elektronicznych zrewolucjonizowało nawigację, zapewniając ciągłość wyznaczania pozycji w czasie, z błędami maksymalnie do ok. 10 m. W tej sytuacji wydawałoby się, że wyznaczanie pozycji z obserwacji ciał niebieskich, kłopotliwe i czasochłonne, z błędem rzędu 1 Mm nie ma sensu. Jednak w szkołach morskich nadal wykłada się astronawigację, bo takie są wymogi międzynarodowych konwencji.

 Podręcznik ten adresowany jest do żeglarzy hobbystów, którzy chcą być niezależni od elektronicznych systemów nawigacyjnych, do tych wszystkich, którym wyznaczanie pozycji jachtu ze Słońca i gwiazd sprawia satysfakcję.

płatność i dostawa

Metody płatności

Przewidziane są dwie podstawowe metody płatności:

  • płatność elektroniczna (bezpieczna i szybka, wymaga od Klienta założenia konta w PayU) - umożliwia natychmiastową wysyłkę produktu (np. książki) do klienta, skraca czas oczekiwania na realizację zamówienia,
  • przelew bankowy / przekaz pocztowy - tradycyjny sposób płatności, zamówienie realizowane jest po zaksięgowaniu płatności na koncie bankowym Operatora.

Sposoby dostawy

Przewidziane są dwa podstawowe sposoby dostawy (firma kurierska i Poczta Polska):

  • kurier UPS (przesyłka typu kurier) - do dwóch dni roboczych - opłata: 14,00 zł,
  • poczta priorytetowa (przesyłka typu priorytet) - do trzech dni roboczych - opłata: 9,00 zł,
  • poczta tradycyjna (przesyłka typu ekonomiczna) - do pięciu dni roboczych - opłata: 7,00 zł.
Uwaga: dla zamówień na kwotę powyżej 100,- zł dostawa gratis. Dotyczy to zamówień łączonych obejmujących minimum dwie pozycje: np. e-kurs + książka, gadżet + książka, dwie książki lub więcej).

Wybór metody "przelew bankowy / przekaz pocztowy" zdecydowanie odwleka termin otrzymania zamówionego produktu do momentu zaksięgowania płatności na koncie bankowym Operatora. Sugerowane jest opłacenie zamówienia z zastosowaniem płatności elektronicznej np. PayU.

Wszystkie przedstawione ceny są cenami brutto (z VAT, PLN). Ceny ulgowe (PROMOCJA, RABAT, SPECJALNA) za produkty multimedialne oferowane są przez kupony rabatowe lub promocyjne (posiadające unikalne kody), kolportowane przez posiadaczy e-licencji instruktorskiej lub organizatorów imprez. Ceny ulgowe nie sumują się i nie podlegają kolejnym obniżkom.

Za opłacone zamówienie wystawiana jest faktura imienna lub na firmę (zgodnie z deklaracją kupującego, wg obowiązujących przepisów), która dostarczana klientowi jest w e-mailu.

opinie

dodaj opinię ...

30.12.2013 / Ryszard

Dostałem książkę od córki  pod choinkę jako prezent. Jestem zachwycony. Od razu wróciły wspomnienia z Generała Zaruskiego i Zewu Morza, na których pływałem parę razy. Wykreślania pozycji nigdy się nie nauczyłem, ale teraz nadrabiam to lekturą z nawiązką. Znam osobiście autora! Wspaniały człowiek.


19.02.2014 / Tomek Ś. - Zduńska Wola

Znalazlem w książce kilka nieznacznych błędów. Astro uczyłem się pod okiem mistrzów, korzytałem z poważniejszych książek i programów komputerowych. Ale i tak uważam, że książka p. Czajewskiego jest kultowa. Dla początkujących polecam ...


8.03.2014 / Olgierd Kowalski

Dużo sentymentu mam do nawigacji, a w szczególności do jej starszej siostry astronawigacji. To wielka sztuka i olbrzymia wiedza. Na spotkania z młodzieżą zapraszam czasami emerytowanego kapitana Zbyszka, to on polecił mi tę książkę. Przed sezonem odświeżę swoją biblioteczkę żeglarską i może skuszę się na tą pozycję ...

Wszelkie prawa zastrzeżone 2013-2019 © EdukacjaŻeglarska.pl - Mariusz Zawiszewski

Brak połączenia z serwerem MySQL.
Błąd: