Manewrowanie
jachtem żaglowym

MAREK BERKOWSKI
Kompendium wiedzy z zakresu bezpiecznego prowadzenia jachtu. Technika manewrowania i optymalne prowadzenie manewrów pod żaglami i na silniku. Przejrzyście omówiony system komend i poleceń żeglarskich. Elementarne informacje z zakresu teorii żeglowania. Płyta CD z animacjami i fazogramami manewrów ...

 
powrót

info

Manewrowanie jachtem żaglowym + CD
Komendy, jacht pod żaglami, jacht na silniku
Autor: Marek Berkowski

cena: 45,- zł

ISBN 978-83-7020-502-7
format: 17 x 24 cm
stron: 248
wydanie 3.
oprawa: miękka
data wydania: 2013

polecamy

Manewrowanie jachtem to najważniejsza wiedza, jaką powinni posiąść żeglarze. Książka zawiera absolutne minimum informacji niezbędnych do bezpiecznego prowadzenia jachtu, nawet w nieprzychylnych warunkach pogodowych. Przejrzyście omawia system komend i poleceń umożliwiający skuteczne porozumiewanie się każdego kapitana z każdą załogą.

Mocną stroną książki jest aplikacja multimedialna na płycie CD zawierająca: animacje i ilustracje ułatwiające zrozumienie technikę manewrowania oraz materiały dydaktyczne dla instruktorów żeglarstwa.

 

 

Książka przedstawia sposoby wykonywania manewrów na silniku – zarówno w porcie jak i na akwenach otwartych. Niezastąpiona pomoc przy nauczaniu teorii manewrowania, zarówno pod żaglami jak i na silniku, na wszystkie patenty żeglarskie. Książka zalecana jest do nauczania komend żeglarskich i manewrowania na silniku.

suplement cd

Manewrowanie jachtem żaglowym
Suplement CD
Autor: Mariusz Zawiszewski

 

 

format: aplikacja na płycie CD
wersja: 3a
dodatek do książki:
Manewrowanie jachtem żaglowym
M.Berkowski, J.Czajewski, Z.Dąbrowski, J.W.Dziewulski, M.Tulo-Dziewulska
współpraca: EdukacjaŻeglarska.pl
oprawa: miękka, koperta foliowa
data wydania: 2014

polecamy

120

Program multimedialny MANEWROWANIE JACHTEM ŻAGLOWYM Suplement CD jest interesującą formą zilustrowania taktyki i przebiegu manewrów wykonywanych na jachcie żaglowym. Zaprezentowane są tu nie tylko fazogramy i animacje manewrów, ale również zwięzłe opisy i komendy żeglarskie.

Aplikacja przedstawia m.in. manewry pod żaglami (ostrzenie, odpadanie, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, postawienie jachtu w dryf, alarm: człowiek za burtą, podejście do boi, stawanie na kotwicy), manewry na silniku (alarm: człowiek za burtą, podejście do pomostu) i aktualności wydawnicze ALMA-PRESS.

Materiały te mogą z powodzeniem być wykorzystywane w szkoleniu na patent żeglarza jachtowego.

Wydawnictwo to jest najbardziej rozbudowaną pomocą dydaktyczną przeznaczoną do szkolenia żeglarskiego. Wymagany system operacyjny: Win  'XP, 'Vista, '7+. Zalecane oprogramowanie pomocnicze (przeglądarka internetowa): IE 5+, Chrome, Firefox.

Płyta CD dołączana jest gratis do książki "Manewrowanie jachtem żaglowym" M.Berkowski, J.Czajewski, Z.Dąbrowski, J.W.Dziewulski, M.Tulo-Dziewulska.

Materiały zawarte w opracowaniu są zgodne z treścią Rozporządzenia z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej (wytyczne egzaminacyjne).

płatność i dostawa

Metody płatności

Przewidziane są dwie podstawowe metody płatności:

  • płatność elektroniczna (bezpieczna i szybka, wymaga od Klienta założenia konta w PayU) - umożliwia natychmiastową wysyłkę produktu (np. książki) do klienta, skraca czas oczekiwania na realizację zamówienia,
  • przelew bankowy / przekaz pocztowy - tradycyjny sposób płatności, zamówienie realizowane jest po zaksięgowaniu płatności na koncie bankowym Operatora.

Sposoby dostawy

Przewidziane są dwa podstawowe sposoby dostawy (firma kurierska i Poczta Polska):

  • kurier UPS (przesyłka typu kurier) - do dwóch dni roboczych - opłata: 14,00 zł,
  • poczta priorytetowa (przesyłka typu priorytet) - do trzech dni roboczych - opłata: 9,00 zł,
  • poczta tradycyjna (przesyłka typu ekonomiczna) - do pięciu dni roboczych - opłata: 7,00 zł.
Uwaga: dla zamówień na kwotę powyżej 100,- zł dostawa gratis. Dotyczy to zamówień łączonych obejmujących minimum dwie pozycje: np. e-kurs + książka, gadżet + książka, dwie książki lub więcej).

Wybór metody "przelew bankowy / przekaz pocztowy" zdecydowanie odwleka termin otrzymania zamówionego produktu do momentu zaksięgowania płatności na koncie bankowym Operatora. Sugerowane jest opłacenie zamówienia z zastosowaniem płatności elektronicznej np. PayU.

Wszystkie przedstawione ceny są cenami brutto (z VAT, PLN). Ceny ulgowe (PROMOCJA, RABAT, SPECJALNA) za produkty multimedialne oferowane są przez kupony rabatowe lub promocyjne (posiadające unikalne kody), kolportowane przez posiadaczy e-licencji instruktorskiej lub organizatorów imprez. Ceny ulgowe nie sumują się i nie podlegają kolejnym obniżkom.

Za opłacone zamówienie wystawiana jest faktura imienna lub na firmę (zgodnie z deklaracją kupującego, wg obowiązujących przepisów), która dostarczana klientowi jest w e-mailu.

Klienci tego produktu zamawiali również: Zobacz podobne pozycje:
120 30 120 120  
Nawigacja morska w pytaniach i odpowiedziach
Meteorologia. Podręcznik RYA
e-kurs ŻEGLARZ JACHTOWY
 
Manewry portowe. Podręcznik RYA
Suplement CD - ŻEGLARZ JACHTOWY
Reeds. Vademecum skipera
 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2013-2019 © EdukacjaŻeglarska.pl - Mariusz Zawiszewski

Brak połączenia z serwerem MySQL.
Błąd: