Idea

Czas spędzony pod żaglami, czy na pokładzie motorówki sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Dla tych wspaniałych chwil  warto zawczasu pomyśleć o zapewnieniu sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa oraz o kompetencjach jakie należy posiadać. Do prowadzenia jachtu żaglowego, czy łodzi motorowej, niezbędne jest opanowanie odpowiedniego zakresu wiedzy i umiejętności.

Tak jak umiejętności praktyczne nabyć można pod okiem doświadczonego instruktora dość szybko, to na przyswojenie i usystematyzowanie wiadomości teoretycznych należy najczęściej poświęcić sporo czasu. Pobieżna lektura najlepszych nawet podręczników może tu nie wystarczyć, tym bardziej, że szkolenia żeglarskie, czy motorowodne przygotowujące do podejścia do egzaminu zakończonego wydaniem dokumentu kwalifikacyjnego (patentu) nie są już obowiązkowe.

Aby zapoznać się z treścią kursów e-learningowych należy wejść do SKLEPU (menu główne). W ofercie znaleźć tam również można książki o tematyce żeglarskiej i motorowodnej, pamiątki i gadżety oraz inne ciekawe produkty, mi.n. zestawy egzaminacyjne na poszczególne patenty żeglarskie i motorowodne.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą programową serwisu EdukacjaŻeglarska.pl, a w szczególności z unikalnymi kursami e-learningowymi o tematyce żeglarskiej i motorowodnej. Zachęcamy do współpracy wykładowców, egzaminatorów i instruktorów, a także firmy szkoleniowe i czarterowe oferujące sprzęt do uprawiania turystyki wodnej.

E-learning

Doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym szybkie i sprawne przyswajanie wiedzy, jest nowatorska w swojej formie, idea teoretycznego kursu e-learningowego. Można go odbyć nawet samodzielnie. korzystając z komputera lub innego urządzenia (np. laptopa, tabletu, smartfona) z dostępem do Internetu.


Proponowane e-kursy pozwalają na solidne  przygotowanie się do egzaminu na wybrany patent żeglarski lub motorowodny. Zapewniają również doskonałe wsparcie podczas zajęć teoretycznych i praktycznych, prowadzonych na kursach przez doświadczonych instruktorów-wykładowców.

Jak to działa?

Zdobycie odpowiedniego zakresu wiedzy teoretycznej, niezbędnej do prowadzenia jachtu żaglowego lub łodzi motorowej, ułatwia usystematyzowany kurs e-learningowy. Do wyboru mamy e-kursy i e-egzaminy żeglarskie, przeznaczone dla kandydatów podchodzących do egzaminu na patent żeglarza jachtowego lub na patent jachtowego sternika morskiego. Ponadto oferowane są tu e-kursy i e-egzaminy motorowodne dla dla kandydatów podchodzących do egzaminu na patent sternika motorowodnego lub na patent motorowodnego sternika morskiego.

Aby skorzystać z możliwości, jakie oferują kursy e-learningowe zamieszczone na Platformie EdukacjaŻeglarska.pl, wystarczy wchodząc na Portal zakupić w Sklepie czasowy dostęp do wybranego produktu. Login i hasło dostępu przesyłane są niezwłocznie e-mailem. Abiturient kursu e-learningowego otrzymuje pamiątkowy dyplom w postaci e-certyfikatu nabycia kompetencji z zakresu wiedzy teoretycznej przewidzianej programem e-kursu.

... pełny e-kurs

Jest to pełna wersja kursu e-learningowego oferująca: e-prezentacje z poszczególnych przedmiotów z bazami pytań (np. ratownictwo, przepisy, budowę jachtu, teorię żeglowania, locję, meteorologię), e-sprawdziany (aplikacje losujące zestawy pytań z poszczególnych przedmiotów), teorię manewrowania jachtem żaglowym lub jachtem motorowym (animacje manewrów), e-egzamin (aplikację losującą zestawy egzaminacyjne z całej bazy pytań). Program e-kursu tworzą teksty, ilustracje, fazogramy i animacje, które przygotowują do udzielania odpowiedzi na pytania testowe zamieszczone w bazie pytań oraz do zaliczenia sprawdzianów przedmiotowych i egzaminu końcowego.

... tylko e-sprawdziany i e-egzamin

Jest to okrojona (znacznie tańsza w zakupie) wersja kursu e-learningowego oferująca: e-sprawdziany (aplikacje losujące zestawy pytań z poszczególnych przedmiotów), oraz e-egzamin (aplikację losującą zestawy egzaminacyjne z całej bazy pytań). Jest to praktyczny model powtórek i sprawdzianów. Po ich wielokrotnym zaliczeniu można podejść do państwowego egzaminu na dany patent żeglarski lub motorowodny. 


Na cenę czasowego dostępu do wybranej opcji kursu e-learningowego ma zamówiony czas tego dostępu. Zwykle jest to okres 30 dni (cena standard). W przypadku jego powiększenia (np. do 60 dni lub do 90 dni) pobierana jest symboliczna dopłata. W przypadku zbliżania się do końca okresu dostępu produktu możliwe jest przedłużenie tego dostępu (zobacz).


Ponadto skorzystać można z możliwości nabycia następujących typów produktów EdukacjaŻeglarska.pl:

  • multi PAKIET (zobacz) - zakup czasowych dostępów do kursu dla grupy osób (znacznie taniej),
  • zestaw egzaminacyjny pdf (zobacz) - tradycyjna forma zestawu pytań testowych w pliku pdf (możliwość wielokrotnego wydruku, przeznaczona głównie dla instruktorów i egzaminatorów),
  • przedłużenie czasu dostępu do produktu (zobacz) - możliwość przedłużenia dostępu do używanego kursu e--learningowego.

 

Zalety kursu e-learningowego

  • ułatwiony dostęp do wiedzy (przez sieć internetową, w każdym miejscu i czasie, niskie koszta, korzystanie z wydajnej, nowoczesnej technologii),
  • rzetelnie przygotowany program szkolenia (stale aktualizowany przez zespół doświadczonych wykładowców, czytelne bloki programowe, liczne panele kontrolne i sprawdziany przedmiotowe, skuteczne przygotowanie do egzaminu końcowego),
  • korzystanie z nowoczesnego narzędzia pracy (popularna forma przekazu informacji, selektywność odtwarzanych wiadomości, możliwość korzystania z osobistych urządzeń telekomunikacyjnych: komputera, tabletu, smartfonu itp.) - warunkiem jest tu dostęp do sieci internetowej.

 

 

Zapraszamy do SKLEPU z kursami e-learningowymi, produktami multimedialnymi, książkami i pamiątkami.

Oferta kursów e-learningowych EdukacjaŻeglarska.pl:

ŻEGLARZ JACHTOWY
JACHTOWY STERNIK MORSKI
STERNIK MOTOROWODNY
MOTOROWODNY STERNIK MORSKI

Inne produkty EdukacjaŻeglarska.pl:

Żeglarz jachtowy - multi PAKIET (dla grupy kursantów)
Żeglarz jachtowy - ZESTAW EGZAMINACYJNY pdf (plik pdf)
Przedłużenie czasu dostępu (wydłuża dostęp do produktu multimedialnego, np. e-kursu)

zastosowanie kursu e-learningowego

  • samodzielne przygotowanie do egzaminu na stopień żeglarski, motorowodny (pozwala na pracę w dowolnym tempie, przy dowolnym poziomie zaawansowania),
  • dogodne wsparcie udziału w zajęciach teoretycznych i praktycznych na kursie (zastępuje notatki, pozwala na samodzielną lub zespołową realizację powtórek, skraca do minimum zorganizowane zajęcia szkoleniowe,  umożliwiając późniejsze konsultacje z instruktorem prowadzącym),
  • powtórka wiadomości dla doświadczonych skipperów i instruktorów (przed sezonem żeglarskim, przed planowanym rejsem lub szkoleniem na wyższy patent).

 

 

Opinie

zobacz wszystkie dodaj opinię  
12.07.2018 | Jaro Kupicha

Mój instruktor wykupił dla mnie dostęp do kursu na żeglarza w necie. Początkowo nie wierzyłem że dam rade, ale udało się. Dużo pytań i te fajne testy pozwoliły przygotować się mi do egzaminu. Trochę za mało jest animacji i filmów. Wykłady z locji i przepisy są OK. Polecam wszystkim zabieganym. To jest praktyczne.

17.05.2017 | Iwona R.

O kursach edukacji żeglarskiej dowiedziałam się po zgłoszeniu na kurs (przez koleżankę). Od dwóch lat szukałyśmy odpowiedniego dla nas kursu. Ważne było, by połączyć to z urlopem i zdobyć uprawnienia. Materiał jest ciekawie przedstawiony i dobrze wyjaśniony.Czasowe ograniczenie dostępu trochę mnie stresuje. Nie jestem pewna czy dobrze się obsługuję funkcja leksykonu, jak na razie znajduje tam...

28.06.2016 | Danuta z Mazur

Do końca nie wierzyłam że zdam ten egzamin na żeglarza. Firma zafundowała nam cykl imprezowych spotkań z żeglarstwem. Chętni mogli zająć się tym trochę poważniej. Na początku było ciężko i ... nudno. Zmiana instruktora poskutkowała większym zapałem. Uzupełnieniem wcześniejszych wykładów z teorii był ekurs na Edukacjażeglarska. Doskonały pomysł! Pracowałam kiedy miałam czas i powtarzałam tyle...

08.12.2015 | Ola

Zamiast czekoladek dostałam na Mikołajki kurs na żeglarza jachtowego. Na początku trochę żałowałam tych czekoladek, ale później wciągnęłam się na całego. Latem praktyka na obozie żeglarskim, a teraz zimą wykłady i sprawdziany na platformie. Kurs internetowy jest spoko, ale chyba za dużo tego tutaj. To chyba dla zawodowców (takich jak mój starszy brat - to ten od tych czekoladek). Przy...

27.11.2015 | Kamil Trendowski

Sezon żeglarski dawno minął, a ja nadal chętnie zaglądam na serwis Edukacja. Dzięki Wam zdałem na patent. Już w maju czarteruję z kolegami swój pierwszy jacht. Wiedza na kursie elearningowym na pewno się tu przyda. Wykupiłem powtórnie dostęp do ŻEGLARZA JACHTOWEGO, a tu miła niespodzianka dostałem duży rabat, konkretnie zapłaciłem tylko za przedłużenie dostępu. To miłe, że pamięta się o starych...

Wszelkie prawa zastrzeżone 2013-2023 © EdukacjaŻeglarska.pl - Mariusz Zawiszewski

Brak połączenia z serwerem MySQL.
Błąd: