Poradnik egzaminacyjny - Żeglarz
jachtowy & jachtowy sternik morski

MARIUSZ ZAWISZEWSKI
Poradnik oferuje zwięzłe informacje na temat jak przygotować się do egzaminu oraz prezentuje bazę przykładowych pytań egzaminacyjnych oraz przykładowe zestawy egzaminacyjne (część teoretyczna) na poszczególne patenty żeglarskie. Do książki załączona jest płyta CD z testami.

 
 
powrót

info

Poradnik egzaminacyjny + Suplement CD
Żeglarz jachtowy & jachtowy sternik morski
Autor: Mariusz Zawiszewski

cena: 35,- zł

Książka miała swoją premierę na Targach Wiatr i Woda 2015.

 

zawiera płytę CD:
PORADNIK EGZAMINACYJNY
- Żeglarz jachtowy & jachtowy sternik morski v.1a,
ISBN 978-83-7020-546-1
wydanie 1.
oprawa: miękka, foliowana,
format: 17 x 24 cm
data wydania 2015

polecamy

Podnoszenie kwalifikacji niezbędnych do uprawiania turystyki wodnej (żeglarstwa, sportów motorowodnych) wcale nie musi  narażać nas na zbędny stres, związany z poszukiwaniem skutecznych sposobów przygotowania się do egzaminu na dokument kwalifikacyjny (patent żeglarski lub motorowodny). Wystarczy skorzystać z pomocy posiadającego odpowiednie zaplecze szkoleniowe, doświadczonego instruktora.

Przygotowanie się do takiego egzaminu polega nie tylko na zdobywaniu odpowiedniej wiedzy i umiejętności, ale również na spełnieniu wymagań stawianych kandydatom na poszczególne patenty lub licencje. Znajomość wytycznych egzaminacyjnych oraz zasad rządzących tym egzaminem, pozwoli uniknąć wielu nieporozumień.

Nowy system wydawania patentów wprowadzony przez aktualnie obowiązujące akty prawne (zobacz), wnosi sporo zmian i wprowadza cały szereg określonych procedur. Powinny być one  znane nie tylko instruktorom i egzaminatorom, ale również uczestnikom szkoleń żeglarskich  i egzaminów.

Poradnik oferuje zwięzłe informacje na temat jak przygotować się do egzaminu oraz prezentuje bazę przykładowych pytań egzaminacyjnych oraz przykładowe zestawy egzaminacyjne (część teoretyczna) na poszczególne patenty żeglarskie.

Skorzystać można tu również z załączonej do książki płyty CD z programem multimedialnym, oferującym możliwość interaktywnego zapoznania się z wybranymi pytaniami testowymi. Spróbować można tu swoich sił rozwiązując przykładowy egzamin na patent żeglarza jachtowego lub jachtowego sternika morskiego.

Książka ta jest pierwszym tego typu opracowaniem na rynku wydawnictw o tematyce żeglarskiej. Korzystać z niej może każdy, niezależnie od faktu kto będzie organizatorem egzaminu żeglarskiego (PZŻ+OZŻ czy inny podmiot upoważniony).

treść

treść

Książka składa się z czterech zasadniczych części:

  • część wstępna - ogólne wiadomości dotyczące uprawiania turystyki wodnej, w tym szkolenia żeglarskiego i egzaminowania,
  • część ŻEGLARZ JACHTOWY - szczegółowe wiadomości przydatne kandydatom podchodzącym do egzaminu na ten patent (m.in. baza przykładowych pytań i przykładowy egzamin),
  • część JACHTOWY STERNIK MORSKI - szczegółowe wiadomości przydatne kandydatom podchodzącym do egzaminu na ten patent (m.in. baza przykładowych pytań i przykładowy egzamin),
  • zestawienie podmiotów egzaminacyjnych.

 

część wstępna

Przedstawiony jest tu aktualny stan  prawny, patenty i licencje jako dokumenty kwalifikacyjne wymagane do uprawiania turystyki wodnej, przygotowanie do egzaminu, organizacja i przeprowadzenie egzaminu, wymagania stawiane egzaminatorom, kwalifikacje i uprawnienia egzaminatorów, warunki niezbędne do przeprowadzenia egzaminu żeglarskiego.

żeglarz jachtowy

Można tu znaleźć: wymagania i uprawnienia, warunki udziału w egzaminie, wytyczne egzaminacyjne, rekomendowane wyposażenie jachtu egzaminacyjnego, wybrane manewry egzaminacyjne pod żaglami, wybrane manewry egzaminacyjne na silniku, bazę przykładowych pytań egzaminacyjnych (przedmioty: ratownictwo, przepisy, budowa jachtu, locja, teoria żeglowania, meteorologia), przykładowy zestaw egzaminacyjny na patent żeglarza jachtowego.

jachtowy sternik morski

Można tu znaleźć: wymagania i uprawnienia, warunki udziału w egzaminie, wytyczne egzaminacyjne, rekomendowane wyposażenie jachtu egzaminacyjnego, wybrane manewry egzaminacyjne pod żaglami, wybrane manewry egzaminacyjne na silniku, bazę przykładowych pytań egzaminacyjnych (przedmioty: ratownictwo, przepisy, wiadomości o jachtach, locja morska, nawigacja, sygnalizacja i łączność, meteorologia), przykładowy zestaw egzaminacyjny na patent jachtowego sternika morskiego.

zestawienie podmiotów egzaminacyjnych

Można tu znaleźć: adresy kontaktowe do PZŻ+OZŻ oraz do upoważnionych podmiotów egzaminacyjnych.

Książka napisana jest na podstawie wytycznych egzaminacyjnych zawartych w Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z dn. 9.04.2013 roku w sprawie uprawiania turystyki wodnej (Dz. U. z 2013 r., poz. 460), oraz wieloletniego doświadczenia zespołu autorskiego tworzącego Radę programową EdukacjaŻeglarska.pl, w dziedzinie szkolenia i egzaminowania na patenty żeglarskie i motorowodne.

suplement cd

Suplement CD. Poradnik egzaminacyjny
Żeglarz jachtowy & jachtowy sternik morski ver.1a
Autor: Mariusz Zawiszewski

 

format: aplikacja na płycie CD
wersja: 1a
dodatek do książki:
Poradnik egzaminacyjny
- Żeglarz jachtowy & jachtowy sternik morski
Mariusz Zawiszewski
współpraca: EdukacjaŻeglarska.pl
oprawa: miękka, koperta foliowa
data wydania: 2015

polecamy

50

Program multimedialny Suplement CD. PORADNIK EGZAMINACYJNY - Żeglarz jachtowy & jachtowy sternik morski ver.1a jest ciekawą formą zilustrowania materiału, którego opanowanie wymagane jest od kandydatów na patent żeglarza jachtowego lub jachtowego sternika morskiego. Z powodzeniem może być wykorzystywany jako materiał do samodzielnej pracy przyszłych skipperów oraz instruktorów i egzaminatorów.

Aplikacja oferuje dwa zakresy tematyczne pytań sprawdzających adresowanych do kandydatów na patenty żeglarskie: żeglarza jachtowego (ratownictwo, przepisy, budowa, teoria żeglowania, locja, meteorologia) oraz jachtowego sternika morskiego (ratownictwo, przepisy, wiadomości o jachtach, locja morska, nawigacja, sygnalizacja i łączność, meteorologia).

Ostatecznym sprawdzianem wiedzy teoretycznej są przykładowe e-egzaminy. Obejmują on swoim zakresem cały materiał z jaki wymagany jest do kandydatów na poszczególne patenty żeglarskie. Zestaw egzaminacyjny oceniany jest automatycznie i pozwala na odczytanie wyników w specjalnym raporcie szczegółowym.

Ciekawym elementem opracowania są animacje przykładowych manewrów egzaminacyjnych na jachcie pod żaglami i na silniku. Fazogramy, komentarze, komendy pozwalają usystematyzować wiadomości i umiejętności zdobyte wcześniej pod okiem doświadczonego instruktora na akwenie.

Wydawnictwo to jest pierwszą tak rozbudowaną pomocą dydaktyczną przeznaczoną do szkolenia żeglarskiego. Wymagany system operacyjny: Win 'XP, 'Vista, '7+. Zalecane oprogramowanie pomocnicze (przeglądarka internetowa): IE 5+, Chrome, Firefox.

Płyta CD dołączana jest gratis do książki "PORADNIK EGZAMINACYJNY - Żeglarz jachtowy & jachtowy sternik morski" autor Mariusz Zawiszewski.

Materiały zawarte w opracowaniu są zgodne z treścią Rozporządzenia z dnia 9 kwietnia 2013 r. w sprawie uprawiania turystyki wodnej (wytyczne egzaminacyjne).

płatność i dostawa

Metody płatności

Przewidziane są dwie podstawowe metody płatności:

  • płatność elektroniczna (bezpieczna i szybka, wymaga od Klienta założenia konta w PayU) - umożliwia natychmiastową wysyłkę produktu (np. książki) do klienta, skraca czas oczekiwania na realizację zamówienia,
  • przelew bankowy / przekaz pocztowy - tradycyjny sposób płatności, zamówienie realizowane jest po zaksięgowaniu płatności na koncie bankowym Operatora.

Sposoby dostawy

Przewidziane są dwa podstawowe sposoby dostawy (firma kurierska i Poczta Polska):

  • kurier UPS (przesyłka typu kurier) - do dwóch dni roboczych - opłata: 14,00 zł,
  • poczta priorytetowa (przesyłka typu priorytet) - do trzech dni roboczych - opłata: 9,00 zł,
  • poczta tradycyjna (przesyłka typu ekonomiczna) - do pięciu dni roboczych - opłata: 7,00 zł.
Uwaga: dla zamówień na kwotę powyżej 100,- zł dostawa gratis. Dotyczy to zamówień łączonych obejmujących minimum dwie pozycje: np. e-kurs + książka, gadżet + książka, dwie książki lub więcej).

Wybór metody "przelew bankowy / przekaz pocztowy" zdecydowanie odwleka termin otrzymania zamówionego produktu do momentu zaksięgowania płatności na koncie bankowym Operatora. Sugerowane jest opłacenie zamówienia z zastosowaniem płatności elektronicznej np. PayU.

Wszystkie przedstawione ceny są cenami brutto (z VAT, PLN). Ceny ulgowe (PROMOCJA, RABAT, SPECJALNA) za produkty multimedialne oferowane są przez kupony rabatowe lub promocyjne (posiadające unikalne kody), kolportowane przez posiadaczy e-licencji instruktorskiej lub organizatorów imprez. Ceny ulgowe nie sumują się i nie podlegają kolejnym obniżkom.

Za opłacone zamówienie wystawiana jest faktura imienna lub na firmę (zgodnie z deklaracją kupującego, wg obowiązujących przepisów), która dostarczana klientowi jest w e-mailu.

Klienci tego produktu zamawiali również: Zobacz podobne pozycje:
30  
Żeglarz jachtowy i jachtowy sternik morski
Dziennik jachtowy. Kompendium nawigatora
Nawigacja dla żeglarzy
 
e-kurs ŻEGLARZ JACHTOWY
e-kurs JACHTOWY STERNIK MORSKI
Reeds. Vademecum skipera
 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2013-2023 © EdukacjaŻeglarska.pl - Mariusz Zawiszewski

Brak połączenia z serwerem MySQL.
Błąd: